Yazar hakkında:

Şükran karataş, Ağrı’nın Eleşkirt kazasında Ahıska Türklerinden olan bir ailenin ilk çocuğu olarak 1950 de Dünya’ya gelmiştir. Çocukluğunu ve gençliğini 1954 de ailece göç ettikleri Ankara’da geçirmiş,1978 de Bursa’ya yerleşleşmiş ve orada gündüzleri çalışıp, geceleri orta ve lise tahsilini tamamlamışdır. 1980 de İngitere’ye yerleşmiş ve hala orada yaşamaktadır.

Uzunca bir aile sorumluluğu ve İngilizce öğrenme aşamasından sonra, yüksek tahsilini ‘Arapca ve İslami İlimler’ ve yüksek lisansını da ‘Sosyal Bilimler’ alanında İngiltere’de tamamlamıştır. Temel ilgi alanı, İlah ve insan ilişkisini bilimsel bir şekilde incelemektir. Halihazırda ikisi İngilizce, ikisi de Tükçe olmak üzere, iki bilimsel, iki roman, dört kitabi mevcuttur.

Kitap Hakkında:

“Bu arada kalbinde bir noktaya odaklanmış o yakıcı acı ve tatlı duygu yavaş yavaş yayılmaya başlamıştı. Bu, kesinlikle bir hayal ürünü değildi. Gerçekten oluyordu. Beden ve ruh beraber bir şeyler yapıyordu. Leyla bunu açıkça hem gözlüyor hem de hissediyordu, lakin tarif edemiyordu. Kördüğüm olmuş bütün duygular yavaş yavaş açılmaya, bedenin bütün aza ve alemlerine yayılmaya başlamıştı. Fakat, olay imkansızlığını hala tüm varlığı ile koruyordu.

AŞK denilen şey bu olabilir miydi?”