Kitaplar ve Makaleler

Kitap Deity, ilk önce, İlah kelimesinin tarihini, anlamını ve anlamda oluşan aşamalara göre insanların tutumlarını inceler.

İkinci aşamada filosofların ilah ve insan ilişkisine bakışlarını genel bir bakış sunar.

Üçüncü aşamada ise, Vahilerin, Tevrat, İncil ve Kur’an, ilah anlamı hakkında ne dediklerini araştırır.

Son olarakda, enerji dalga sonları davranışları ile ilah seçiminin bilimsel olarak doğru seçilip seçilmediğinin kanıtlanabileceği tezini sunar.

Bu tez inanç, insan ve bilim dallarını birleştirebilecek yep yeni teoriler sunmaktadır. /p>

Wail in Veil romanı, ‘Gizli Feryad’, insan duygu ve pisikolojisinin geçirebileceği en güçlü evreleri içermektedir. İnsan herşeyin sonuna geldiği, tüm umutlarının bittiğini sandığı an yeni umut kapılarının nasıl açıldığını, bu kapıları da insanın kendisinden başkasının açamıyacağını ele alır.

Yaradanını ilah edinen insan açılan bu kapılardan inanılmaz enerji elde edeceğini, edindiği bu güçden dolayı hiçbir zaman yıkılmayacağına örnek sunar.

Gerçek hayattan derlenen bu roman umudun hiç bir zaman bitmeyeceğini ve gizli feryatların da duyulduğunu örneklerle sunan bir romandır.

Yolcu, bütün iyi niyetlere rağmen toplum, kültür ve kişisel egoların nasıl çarpışabileceğini sergileyen bir romandır.

Bir nesilin kendi yerinden, yurdundan ayrılıp başka yere gidip orada kök salmaya uğreşırken verdiği mucadeleyi, bu arada da ihmal edilme zorunda kalan ve dejenere olan değerleri içerir.

Hayatın tüm zorluklarına rağmen birbirine delice aşık bir çiftin hem dış hem de iç baskıların altında kalarak kendi kişiliklerini ve pozisyonlarını korumak için verdikleri mucadele ve bu arada öne çıkan egoların etkisi ve bununda sosyal ilişkilere aksayışı ele alınır.

Bu romanın amaçı farkındalık oluşturabilmektir. Elinde gerçek degree sahip olan insanların, diğer her türlü yapay imkanlar olsun veya olmasın, oluşan baskılar yüzünden hayatın tadını çıkaramayanlara örnekler sergilemektedir.

Ayetlerin Işığı Altında İlah’ın Anlamı, vahiy geleneği olan ve insanlığa temel mesaj olarak verilen ‘Allah’tan başka ilah yoktur’ anlamını son vahiy’nin ayetleri altında incelemektedir.

Sadece İlah kelimesinin anlamına ve peygamberlerin görevleri konusuna odaklandığı için çok çok genel, özetinde özeti babında bir kitap olmamakla birlikte konu hakkında gerekli çok az ve öz temel bilgi sunmaktadır.

Makaleler: